SILVER & METAL / Silver / Mountings 13486101
nr 1348 6101
MOUNTINGS
till spjällband, 19th century, nickel silver. Length: 13,
till spjällband, 1800-tal, nysilver. Längd: 13 cm
SEK 100
Monday September 21 2020
at 18:29:49
20/9 10:30:26
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.